Lucie Hlavinková v Obecní knihovně Rozdrojovice!

08.12.2023 13:13

V pondělí 4. 12. dopoledne poctila rozdrojovickou knihovnu svojí návštěvou známá brněnská spisovatelka Lucie Hlavinková. Do knihovny přišli na besedu s autorkou žáci 2. a 3. třídy Základní a mateřské školy Rozdrojovice spolu s paní učitelkou Jaroslavou Váňovou a s paní asistentkou Martinou Lehockou, druháčky doprovodila paní učitelka Marika Jančálková. Lucie Hlavinková patří mezi spisovatele, jejichž díla jsou mezi rozdrojovickými čtenáři velmi oblíbená a spíše je najdete mezi výpůjčkami než na knihovním regále. Děti po celou dobu doslova nespustily z paní Hlavinkové oči. Její vyprávění o knížkách, které napsala, bylo velmi poutavé. Přinesla všechny svoje knihy na ukázku, dokonce i s kouzelnou kočkou Fabiolou z pětidílné série Sesterstvo, byť jen v háčkovaném provedení. Děti se dověděly, co znamená pojmenování poslední knížky Mnohokluk a mohly se seznámit s jejím nejnovějším pokračováním. Knížka se věnuje tématu paralelní světy a Lucie Hlavinková v ní dětem ukazuje, že fantazie je tak rozmanitá, jak rozmanitá je představivost každého z nás. Tím navázala na letošní ročník projektu na podporu čtenářství Jižní Morava čte s tématem Nekonečný svět fantazie, díky kterému se tato poslední akce v letošním roce mohla v knihovně uskutečnit.