Návštěva dětí z 2. třídy ZŠ Rozdrojovice v obecní knihovně

27.06.2022 23:36

V pondělí 27. června navštívily knihovnu děti z 2. třídy ZŠ Rozdrojovice s paní učitelkou Mgr. Evou Stožickou. Pro některé děti to byla první návštěva v knihovně, většina ale knihovnu zná, byť se doba koronavirová podepsala na pravidelné návštěvnosti i těch nejmenších. S dětmi jsme si povídali nejen o rozdílu mezi knihovnou a knihkupectvím, o literárních žánrech, které najdou v knihovně, například co je to komiks, o čem pojednávají bajky, ale také o oblíbených literárních hrdinech. A protože jsou prázdniny doslova za dveřmi, program tvořily především kvíz a hádanky, nechyběla hřebenovka, kterou děti doplňovaly na flipchartu, a povídali jsme si také o létu a o přírodě. Velký úpěch mělo poznávání hlasů ptáků a na závěr skládanky z papíru. Většinou děti skládaly lodičky, někteří zůstali u papírové čepice, našel se i jeden složený parník. Děti se dověděly, že během prázdnin pro ně bude vždy v pátek v knihovně připravená nějaká hádanka, omalovánky, mohou si zahrát hru nebo jen tak v knihovně pobýt a prozkoumat všechny příběhy a pohádky, které jsou v knihovně. Poslední návštěva školáčků před prázdninami v knihovně potěšila ale nejvíc paní knihovnici, děti byly zvídavé, zajímalo je povídání o knížkách a tak se knihovna snad může těšit na nové pravidelné čtenáře, pro které se knihovna stane místem poznání a nových literárních objevů.