Nové knižní dary v Obecní knihovně Rozdrojovice

05.06.2015 20:45

Obecní knihovna Rozdrojovice velmi děkuje panu Liboru Konopkovi za jeho knihy věnované knihovně. Tituly - Finské slovo láska a sbírka poezie Hanna se staly součástí knižního fondu naší knihovny a jsou všem zájemcům k dispozici. Obě knihy se věnují finské tematice.

Finské slovo láska

Píše se rok 1939 a Evropou se šíří zhoubný mrak počínající 2. světové války. Nejinak je tomu na severovýchodě našeho kontinentu, ve Finsku. Tady však agresorem není nacistické Německo, ale komunistický Sovětský Svaz. A právě zde začíná příběh mladého finského páru. Příběh o odvaze, příslovečné severské odolnosti, houževnatosti, především ale příběh o lásce - lásce chladného severu - tolik odlišné od významu téhož slova v jižněji položených zemích. Prožijte s mladíkem Jaakkem a jeho snoubenkou Seijou strastiplné, přesto humorně líčené putování nádhernou, avšak bezcitnou finskou pustinou za nadějí a svobodou. Přes vážnost doby, do které je děj knihy zasazen, by měl vyprávěný příběh čtenáře především pohladit po dětské duši, která snad zcela nevyhasla v žádném z nás. (Zdroj: https://www.databazeknih.cz/knihy/finske-slovo-laska-141137)