Nové výměnné fondy ve vaší knihovně

03.10.2011 22:51

Obecní knihovna Rozdrojovice oznamuje, že byly přivezeny nové výměnné fondy z Městské knihovny v Kuřimi. Mnohé tituly jsou zcela nové. Zastoupena je beletrie pro dospělé i pro děti a naučná literatura. Seznam zapůjčených titulů brzy zveřejníme na těchto stránkách.

A co to jsou výměnné fondy?

Jedná se o knihy zakoupené z dotace Jihomoravského kraje. Cílem a smyslem této dotace poskytované bývalým okresním knihovnám v kraji je zkvalitnění služeb zejména obecních knihoven. Městská knihovna Kuřim má v současné době v nabídce výměnných fondů přes 40 000 knih, které cirkulují po obecních knihovnách okresu Brno-venkov. Výměnné fondy jsou v některých knihovnách jediným zdrojem nových přírůstků, jejich význam je z tohoto hlediska jedinečný.

Přijďte si vybrat z nové nabídky, pro každého čtenáře najdeme nějaký zajímavý titul!