Pasování prvňáčků na čtenáře

08.06.2023 21:45

Stalo se pěknou tradicí, že Obecní knihovna Rozdrojovice ve spolupráci se Základní a mateřskou školou Rozdrojovice a za součinnosti studentů knihovnictví z Obchodní akademie Brno, pod vedením paní učitelky Mgr. Boženy Děcké, připravuje každoročně na konci školního roku pasování prvňáčků na čtenáře. A nebylo tomu jinak ani v letošním školním roce. Celkem deset prvňáčků navštívilo spolu s paní učitelkou Mgr. Marikou Jančálkovou ve čtvrtek 8.6. Obecní knihovnu Rozdrojovice, aby přesvědčili paní knihovnici a s ní také jedenáct pohádkových postav, které přicestovaly spolu s paní královnou z pohádkové říše, že už jsou skutečnými čtenáři. A děti to neměly vůbec lehké. Musely plnit úkoly na poznávání písmenek, luštit společně dvě hřebenovky, znát odpovědi na soutěžní kvíz, vyrobit si knižní záložku a přečíst ukázku s knížky Jak jsme našli pejska. Všechny děti splnily úkoly na výbornou a mohly být paní královnou pasovány na skutečné čtenáře, což musely stvrdit podpisem královským perem na pamětní listinu. Ovšem bez královské pečetě by listina neměla žádnou platnost, s tímto úkolem pomáhaly dětem všechny pohádkové postavy. A které to byly? Červená Karkulka, Princezna, Jednorožec, Čarodějnice, víla Amálka anebo Pirátka. Na závěr se mohly děti vyfotit s pohádkovou postavou podle vlastního výběru. S podporou obce Rozdrojovice obdržely děti na památku pěknou pohádkovou knížku Lenky Rožnovské Anduličko, Anduli, začaruj ji v tabuli! A tak si děti z dnešního dopoledne odnesly nejen spoustu zážitků, ale na památku i pěkný pohádkový příběh.