Projekt Jižní Morava čte vyhlášen!

09.09.2016 22:07

V pátek 9. 9. 2016 v 17 hodin se konalo před knihovnou netradiční posezení spojené s vyhlášením projektu Jižní Morava čte. Pozvání přijal pamětník, pan Novotný, který přítomné a zejména děti zaujal svým povídáním o tom, jak prožíval jako desetiletý chlapec válečné události v obci. Na programu bylo také čtení z rozdrojovických kronik, na kterém se podíleli zejména dospělí. Děti přislíbily účast v literární soutěži Mýty a legendy mého kraje, mnohé prý nakreslí i obrázky. Pro dospělé připravila knihovna vědomostní kvíz "Znáš historii Rozdrojovic?". Deset otázek, u každé tři možné odpovědi. Ne všechny odpovědi lze najít na internetu či v almanachu 600 let obce Rozdrojovice:-). Vyhodnocení literární soutěže i vědomostního kvízu plánuje knihovna již v teple, uskuteční se až koncem listopadu. Celé září a říjen mají děti na svoje literární tvoření! Všichni se těšíme, jak si s historií Rozdrojovic poradí....