Vyhlášení soutěže JIŽNÍ MORAVA ČTE a další aktuality

18.09.2019 16:13

Také v letošním roce se knihovna zapojila do krajského projektu na podporu čtení a čtenářství Jižní Morava čte, který doprovází tematická soutěž pro děti od 4 do 15 let, tentokrát na téma Tajemství knihovny

Až do konce října mohou děti malovat, psát, natáčet příběhy, kreslit komiksy. Nejlepší práce budou oceněny v knihovně a postoupí do krajského kola. Vyhlášení soutěže bude v pátek 27. 9. v 17 hodin v knihovně, pozvání přijala brněnská ilustrátorka Vlasta Švejdová. Součástí akce bude workshop, ve kterém si děti budou moci s paní ilustrátorkou nakreslit svého literárního hrdinu. Výtvarné potřeby zajistí knihovna.

V rámci Týdne knihoven zveme všechny zájemce v neděli 6. 10. v 16 hodin v prostorách Hostince U Helánů na přednášku lektorky Bc. Dany Šimkové Napoleon Bonaparte

Přednášku finančně podpořil Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR Jižní Morava.

Koncem listopadu se uskuteční přednáška s lektorkou Bc. Danou Šimkovou Loupež v Orient Expressu

Vstup na přednášky určené všem věkovým skupinám je volný.

Srdečně zve knihovna.