Známá brněnská ilustrátorka Vlasta Švejdová v Rozdrojovicích

27.09.2019 21:27

Ve čtvrtek 27. září poctila svojí návštěvou Rozdrojovice známá brněnská ilustrátorka, paní Vlasta Švejdová, která přijela slavnostně zahájit letošní ročník soutěže Jižní Morava čte a která je také patronkou naší knihovny. Všechny publikace, které ilustrovala a které jsou ve fondu knihovny, mají věnování rozdrojovickým čtenářům. Také má paní Švejdová v knihovně vyčleněnou svoji samostatnou poličku. V Rozdrojovicích přitom nebyla poprvé. U příležitosti již 4. ročníku soutěže, letos s tématem Tajemství knihovny, připravila paní knihovnice výstavku knížek pro děti, mezi kterými nemohliy chybět obě knížky o Knihožroutech, Pozor, v knihovně je kocour od Kláry Smolíkové nebo Dobrodružství v knihovně od  Kašmira Huseinovice. Paní Švejdová odpověděla dětem na všechny jejich zvídavé otázky, např. kdy začala poprvé malovat, jak dlouho trvá nakreslení jednoho obrázku, jaké motivy má nejraději a na čem právě pracuje. Pro zájemce byly připraveny výtvarné potřeby, zájemci si mohli nakreslit obrázek a zkonzultovat s paní Švejdovou, zda se jim dílo podařilo. Mnohé děti si hned odnesly přihlášku do soutěže a některé odcházely s vlastními výtvory, na které byly náležitě pyšné. Vždyť je nakreslily pod dohledem jedné z našich nejoblíbenějších ilustrátorek. Paní Švejdová, už se těšíme na některé z příštích setkání v Rozdrojovicích.